Telefony | nakom.pl

0
49

telefony_2-5760694

Telefony

telefony_1-5932606

Telefon komórkowy działa w oparciu o sieć komórkową, umożliwia swoim użytkownikom bezprzewodowe łączenie się z innymi użytkownikami tej telefonii, a także na łączenie się z urządzeniami telefonii stacjonarnej. Na początku stosowano sieci analogowe (NMT, AMPS), następnie – systemy cyfrowe (GSM,DCS,PCS,UMTS).

Już w latach 40. i 50. ubiegłego wieku powstawały pierwsze prototypy telefonów komórkowych.piłka do koszykówki Za pierwszy telefon uważa się model wykonany w 1956 roku przez firmę Ericsson. Telefon ten diametralnie różnił się od tych, które królują na rynku obecnie – był ogromny, przypominał walizkę i ważył 40 kilogramów. Telefon nie należał do najtańszych, ceną dorównywał ówczesnym samochodom. W latach 70. uaktywniła się amerykańska firma Motorola, która wprowadziła na rynek telefon DynaTAC. Był on sporo lżejszy od pierwszego telefonu, ważył niecały kilogram. Telefon był przez firmę ulepszany, powstawały kolejne modele. W 1992 roku po raz pierwszy wysłano wiadomość SMS. Telefony rozwijały się, powstawały takie, które wyposażone były w coraz to więcej przydatnych funkcji. Za pierwszy telefon z kolorowym wyświetlaczem uznaje się Siemensa S10, jednakże był on wyposażony tylko w matrycę STN, więc pokazywał tylko cztery kolory. DoCoMo D502 od Mitsubishi z 1999 roku był już nieco bardziej rozwinięty pod względem kolorów – wyświetlał ich „aż” dwieście pięćdziesiąt sześć. W podobnym czasie Nokia, jako pierwsza, dała możliwość wymiany obudowy w modelu 5110. W 1998 roku powstała też pierwsza Nokia obsługująca radio FM. W tym samym roku marka wypuściła na rynek Nokię 88XX, pierwszy telefon bez antenki. Ta sama firma wprowadziła w 1999 roku przeglądanie Internetu z poziomu telefonu, było ono jednak wyjątkowo niewygodne i bardzo różniło się od tego, jak dzisiaj wygląda przeglądanie stron WWW. Kolejne telefony dawały szereg innych opcji – wideokonferencja, wybieranie głosowe, Dual SIM, Bluetooth, aparat fotograficzny (rok 2000), a nawet system operacyjny. Nokia wypuściła Symbiana także w 2000 roku, na modelu komunikatora 9210. Początkowo Symbian nie miał konkurencji, stosowany był http://momentsdayspa.pl głównie w telefonach zaawansowanych technicznie i drogich. Początek XXI wieku to zmiany jeżeli chodzi o odtwarzanie dźwięków – dzwonki monofoniczne zostały zastąpione polifonicznymi, telefony wyposażane były w odtwarzacz MP3. Od roku 2002 możemy też wysyłać MMSy.

Obecnie na telefonie możemy i oglądać filmy, i grać w gry porażające realistyczną grafiką, i bez przeszkód surfować po Internecie. Potrzeba było jednak kilkudziesięciu lat i ciągłej pracy, żebyśmy obecnie mogli cieszyć się tym, co mamy.

Wpis zawdzięczamy http://danel-hurt.pl/spodnie-damskie,data,212,0.html