Kilka slow o sluchawkach bezprzewodowych | nakom.pl

0
30

kilka-slow-o-sluchawkach-bezprzewodowych_1-6279717

Bezprzewodowy DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) marketing dla lekarzy słuchawki i zestawy słuchawkowe Bluetooth mają wiele podobieństw. Oba pozwalają na poruszanie się po biurze bez konieczności podłączania do biurka i rozmów zarówno do kołysek bazowych. Najbardziej kłopotliwe jest zarówno bezprzewodowy i zestawy słuchawkowe Bluetooth są często określane jako „akumulatorowy” lub „bezprzewodowe”!

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe Bluetooth, a także kilka istotnych różnic. Różnice te nie robią jeden lepszy od drugiego, ale może zrobić jeden typ zestawu słuchawkowego lepiej dla danej sytuacji lub w biurze ochrony środowiska. W tym artykule omówiono różnice między słuchawek bezprzewodowych i Bluetooth, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Różnice

Pierwsza różnica do rozważenia jest zasięg. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy ma zasięg 100 metrów. Zestaw słuchawkowy Bluetooth ma tylko oficjalny zasięg 10 metrów i może wynosić nawet 5 metrów w środowisku biurowym. Więc jeśli można oczekiwać, aby być w odpowiedniej odległości od biurka podczas rozmowy na słuchawce bezprzewodowej, a następnie będzie wyraźnym zwycięzcą dla Ciebie.

Odległości te są pod wpływem środowiska biurowego. Twoje ściany (i czym są wykonane z) może obniżyć rzeczywisty zakres, który można osiągnąć. Jeśli biuro jest otwarta i masz dobrą linię wzroku do swojego biurka z odległości następnie zestaw słuchawkowy może pracować dalej niż oficjalne dane wskazują.

Kolejna różnica polega na łączność. Ogólnie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy można podłączyć tylko do jednej bazy telefonicznej kołyski – choć w niektórych modelach można mieć kilka zestawów słuchawkowych jednocześnie podłączonych do tej samej bazy. Zestaw słuchawkowy Bluetooth może łączyć się z maksymalnie 7 różnych urządzeń (w tym jej telefonii bazowej podstawce).

słuchawki Lifters

Można zakupić mechaniczne podnośniki Handset na Bluetooth i bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Wielu producentów Słuchawka nawet Elektroniczny wyłącznik (EHS) Kable niektórych telefonach. Obie te technologie pozwalają na odbieranie połączeń telefonicznych, gdy jesteś z dala od swojego biurka. Podnośniki słuchawki są wyposażone w telefonie pod słuchawki i kable EHS są podłączone do telefonu.

Gdy telefon dzwoni słuchawka dźwięki na ciebie. Wystarczy nacisnąć przycisk na zestawie słuchawkowym powoduje podnośnik słuchawki do wzrostu, co z kolei powoduje, że słuchawki wzniesienia i pozwala rozmawiać z rozmówcą. Ponowne naciśnięcie przycisku na koniec rozmowy, a podnośnik słuchawki obniża słuchawkę z powrotem na telefon wisi połączenie.

Podnośnik na bezprzewodowy zestaw słuchawkowy będzie współpracował z tej samej marki z zestawem słuchawkowym Bluetooth. Oznacza to, że mogą być ponownie wykorzystane, jeśli zdarzy ci się zmienić typy bezprzewodowych zestawów słuchawkowych.

Rozwiązywanie problemów

W dawnych czasach „złych” były pewne problemy z zarówno Bluetooth i słuchawki bezprzewodowej, ale te kwestie już dawno został rozwiązany. Te dni, jeśli wybierają markę jakości, takich jak Plantronics Sennheiser lub Jabra można zauważyć, że żaden z ich słuchawki bezprzewodową lub Bluetooth będzie bardzo niezawodny.

Najczęstszym problemem, który występuje teraz z obu modeli Bluetooth i bezprzewodowy zestaw słuchawkowy jest „utrata parowania”. To jest, gdy słuchawka góry przestaje komunikować się z jednostki bazowej. Z mojego doświadczenia wynika ten problem zazwyczaj występuje tylko wtedy, gdy jednostka podstawowa traci moc, gdy zestaw nie jest w kołysce, która jest dość rzadkie. Gdy tak się stanie nie można używać zestawu słuchawkowego, aż problem zostanie rozwiązany, które mogą być bardzo irytujące! Problem można łatwo rozwiązać, więc nie ma potrzeby, aby podkreślić. Wystarczy upewnić się, że zestaw słuchawkowy jest naładowany, a następnie przywrócenia parowanie (łączność).

Proces parowania jest inna dla każdego modelu zestawu słuchawkowego. Jeśli nie można znaleźć instrukcje parowania dołączoną do zestawu w momencie zakupu powinny być w stanie uzyskać kopię dokumentu od dostawcy zestawu słuchawkowego lub ze strony internetowej producenta. Zwykle proces parowania obejmuje kilka prostych czynności, takich jak ponowne uruchomienie urządzenia bazowego, a następnie trzymając wciśnięty przycisk lub serię przycisków przez kilka sekund, aż światła statusu pokazuje 2 części są połączone ( „rozmowy”) ponownie. Zwykle cała procedura powinna zostać zakończona w ciągu jednej minuty i będzie z powrotem w akcji!

Wniosek

Nie myśl o bezprzewodowej technologii Bluetooth, jak i konkurencyjnych technologii. Wystarczy spojrzeć na własną sytuację i środowiska i wybrać technologię, która działa najlepiej dla Ciebie. Jeśli będzie długa odległość od stacji roboczej, podczas gdy rozmawia zestawu słuchawkowego musisz bezprzewodowego zestawu słuchawkowego DECT. Jeśli zawsze będziesz w promieniu 10 metrów od stacji roboczej i masz więcej niż jedno urządzenie Bluetooth, które chcesz podłączyć do zestawu słuchawkowego (na przykład laptopa lub telefonu komórkowego), a następnie wybrać z zestawu słuchawkowego Bluetooth. Mam nadzieję, że ten artykuł ułatwia wybranie odpowiedniego zestawu słuchawkowego.

John jest specjalistą słuchawkowy na aaaheadsets.com.au w Australii.

Wpis zawdzięczamy solnanogi-lpetn.pl – tabletki solnanogi